У Сумах відкрилася скандально-епатажна виставка

Днями в Сумах, у виставковому залі «Філантроп», відкрилася експозиція робіт відомої сумської художниці Ірини Гаршиної.

Виставка називається «Рожево-блакитний період» і складена, в основному, з картин різної стилістики та тематики – від гротескного наїву до натюрмота, виконаних у змішаній акварельно-графічній техніці.

Роботи досить сміливі, якщо не сказати більше. Можна не сумніватися, що у автора була мета кинути виклик ханжеському сприйняттю мистецтва.

Живопис Ірини Гаршиної разюче відрізняється від того, що робить більшість класичних сумських художників. І хоча в даному випадку, часом, зміст знаходиться на межі фолу і мав б викликати обурення, воно здається не огидним, а зворушливим: картина з «блакитного» періоду явно сервірується і подається як ляпас громадському смаку, а в результаті виглядає настільки мило і кумедно, що викликає добру посмішку і прихильність до того, хто цю квазіскандальну реальність склав і так старанно виписав.

У цілому створюється враження, що виставка ця оффтопна – на кшталт того, коли б класичний музикант високого рівня на роялі грав щось шансон-естрадне.

Навряд чи знайдеться багато людей, які б повісили ці роботи вдома, але як позитивний енергетичний згусток, букет оригінальних фантазій та іронічний жіночий погляд на чоловіків того віку, коли, як сказала автор, «вони вже повертаються з ярмарку сексуальності» – це, безумовно, цікаво і гідно уваги.

Виставка працює до середини серпня. Вхід вільний.

Джерело: creativpodiya.com