У Сумах відкрилася виставка унікальних прикрас

“Manu intrepida” – “Рукою, яка не тремтить”. Саме так, за словами організаторів виставки художньої інкрустації, працює Олександр Шарапов. Експозицію художника, що працює з коштовностями, відкрили 21 лютого в галереї “BureauArt”, повідомляє suspilne.media.

Це – перша виставка інкрустованих виробів Олександра Шарапова. А займається нею чоловік близько 40 років. Працює не за класичною, а за власною технологією виготовлення панно та ювелірних прикрас.

“Якщо користуватися класичними прийомами, – розповідає Олександр, – я маю обмежені творчі можливості. Перетікання ліній, форм – класична інкрустація мало дозволяє досягати цього. Тому я почав розробляти свою технологію, при цьому поставив собі жорстку умову: повністю зберегти всі можливості класичної інкрустації і наділити її новими властивостями”.

Виставка інкрустованих прикрас відкрилася у Сумах

Найскладніший етап роботи, говорить чоловік, шліфування, що відбувається в кілька кроків. Чоловік працює з малахітом, бірюзою, мармуром, лазуритом, склом та іншими матеріалами. Усі вироби, представлені на виставці, виготовлені вручну, жоден витвір не ідентичного аналогу.

Виставка інкрустованих прикрас відкрилася у Сумах

Експонувати ювелірні прикраси – окремий виклик для галеристів, говорить організаторка виставки Римма Миленкова. Тому, готуючись до експонування, вивчали досвіди різних музеїв світу:

“Ювелірні прикраси часто сприймаються винятково як предмет дизайну. Люди часто забувають, що вони – предмет мистецтва. Ці прикраси виконані в ключі модернізму. Це вигнуті плавні лінії, рослинні орнаменти, використання напівдорогоцінного каміння”.

Виставку в галереї «BureauArt» у Сумах можна переглянути до 10 березня.

Виставка інкрустованих прикрас відкрилася у Сумах