«Весняний капіж»: у Шосткинському краєзнавчому музеї відкрилася цікава виставка

Напередодні 8 березня у Шосткинському краєзнавчому музеї відкрилась традиційна виставка «Весняний капіж». Свої роботи презентували 25 художників з Шосткинщини та Новгорода-Сіверського. Серед учасників – члени Національної спілки художників.

На картинах оспівуються пейзажі рідного краю, архітектура, ніжні квіти та жіноча врода. Багато хто з художників беруть участь у цьому щорічному вернісажі з самого його заснування, а це понад 20 років.

Учасниками виставки стали й учні дитячої школи мистецтв.

“Я хотіла передати своєю роботою красу українських традицій, красу нашого одягу, наших дівчат, нашої природи”, – говорить учениця ДШМ Вікторія Олійник.

Соковиті рожеві тюльпани притягували до себе погляди відвідувачів виставки. Їх авторка – Ольга Іваненко. Тюльпани одна з двох її робіт на виставці, інша – мак. Він символізує стійкість, говорить художниця.

“Березень – це мій найулюбленіший місяць, адже в цей час мій день народження. Весна – це пробудження усього найкращого: землі, люди прокидаються і звірятка”, – говорить пані Ольга.

Завсідниця вернісажу – Тамара Ціун. Художниця зізнається, що за час повномасштабного вторгнення росії до України написала лише одну картину, адже сьогодення не сприяє творчості. На виставку вона надала три картини, які написала раніше.

З відкриттям вернісажу гостей заходу та митців привітав начальник відділу культури та туризму Ігор Фатун.

“Приємно відзначити, що попри всі негаразди в нашому житті, житті нашої країни це вже другий мистецький проект, який відбувається у нашому місті”, – зазначив Ігор Фатун.

Слова вітань сказав і директор Шосткинського краєзнавчого музею, художник та учасник виставки Ігор Сірий. Він вручив кожному майстру сертифікат про участь.

Святкової атмосфери під час мистецької події створювала «жива» класична музика у виконанні викладачів дитячої школи мистецтв.

shostkanews.city