“Заміновані поля та нестача грошей”: якою буде посівна на Сумщині в умовах війни?

Через повномасштабне вторгнення виникають проблеми й у сільському господарстві. Зокрема через замінування полів та брак фінансів, зазначили працівники аграрної сфери. 

Для Едуарда Шапоренка наближається друга посівна в умовах повномасштабної війни. Втім, у сільському господарстві він не новачок. За його словами, приблизно 20 років працює механізатором і попри постійні повітряні тривоги, свій трудовий фронт залишати не збирається.

“Трудимось. Будемо трудитися. Що нам робити, іншого виходу немає”, – зазначив механізатор Едуард Шапоренко.

Фермерське господарство, де працює Едуард, має в обробітку 1300 гектарів землі. Підготовку до посівної вже завершує. Якщо минулий рік пройшли на запасах, сформованих до війни, то цього року доводиться суттєво економити, пояснив агроном Юрій Шаповалов.

“Затрати на вирощування сільськогосподарських культур зросли на 30%. Це і добрива й дизпаливо і ЗЗРи й насіння. До держави й влади багато питань: і по кредитуванню, що воно не досконале і з врегулювання механізму щодо бронювання працівників, залучених у сільському господарстві”, – розповів головний агроном фермерського господарства Юрій Шаповалов.

“Стало складно діставати запчастини, дуже великий термін їхньої доставки. Порівняно з минулим роком вони подорожчали на 30%”, – додав головний інженер фермерського господарства Ігор Поповський.

За словами керівника господарства Сергія Карпенка, брак обігових коштів, дорогі ресурси, проблема з логістикою – це те, з чим доводиться стикатися в роботі під час війни, однак складати руки фермери не збираються.

“Осінню ми провели великий обсяг робіт. Посіяли озимий ріпак на площі 82 гектари, озиму пшеницю -103 гектари, жито – 53 гектари посіяли”, – зазначив керівник фермерського господарства Сергій Карпенко.

Через замінування, не всі фермери Сумщини цього року зможуть засіяти поля, як стверджує керівник департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак.

“За даними головного управління ДСНС у Сумській області, значні площі сільськогосподарських угідь потребують обстеження. Спільно проводиться робота. Інформація доведена на загальнодержавний рівень для того, щоб були своєчасно виділені кошти з державного бюджету аби провести відповідні роботи по розмінуванню”, – пояснив Олександр Маслак.

За словами керівника профільного департаменту Сумської ОДА, озимою пшеницею засіяно 115 тисяч гектарів. У пріоритеті олійні культури: соняшник, соя та ріпак. Триває підживлення цих культур і підготовка до посівної кампанії, додав Олександр Маслак.

Суспільне Суми

Читайте також:

  1. Багатьох українців звільнили від податків: стали відомі деталі урядової постанови

  2. У Сумах за два тижні зібрали штрафів у 7 разів більше запланованого на місяць

  3. Як розвинути власний бізнес і вийти на міжнародний ринок: у Сумах провели семінар для підприємців

  4. Стало відомо, як зросли ціни на споживчому ринку Сумщини у лютому

  5. Заробітна плата на Сумщині під час війни: кому платять найбільше та найменше

  6. Сергій Луговий: Від кожної громади залежить реформування своїх галузей

  7. У Сумах спрямували додаткові кошти на укриття у закладах освіти, медицини та критичну інфраструктуру

  8. На Сумщині будують нові склади для зберігання зерна

  9. Підприємницька діяльність та аграрна сфера Сумщини: брифінг заступника голови ОВА

  10. Колишньому гендиректору АТ «Сумське НВО» та двом спільникам прокуратура повідомлила про підозру за грошові махінації