На Сумщині планують запустити міні-виробництво з переробки молока

Комісія з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року розглянула та підтримала заявку КП «Миколаївська сироварня» на отримання фінансової підтримки за напрямком часткової компенсації вартості об’єкта з переробки молока.

Члени комісії проголосували за надання субвенції з обласного місцевому бюджету на реалізацію даної ініціативи у розмірі 80% від загальної вартості реалізації проекту – на суму 2,7 млн. грн.

Даний проект відповідає вимогам обласної програми. Він передбачає зведення модульного приміщення для переробки молока з потужністю 1 тисяча літрів за зміну. Сировину планують закуповувати в межах громади – у місцевого населення та дрібних фермерів. Вироблятимуть тут широкий асортимент молочної продукції: пастеризоване молоко, кисломолочні продукти та сири, які будуть реалізовувати також покищо у межах громади.

Як зазначив перший заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас Савченко, даний проект спрямований на розвиток сільських територій та підтримку дрібного фермерства і домогосподарств, які утримують корів. Це також і стимулювання економіки, місцевого виробництва, ринку збуту, створення робочих місць та продукції з доданою вартістю, повідомила Сумська ОВА.