Сергій Луговий: Від кожної громади залежить реформування своїх галузей

У рамках проєкту «Експертна думка» на СТС відбулося обговорення, присвячене питанням благоустрою територій Сумщини. Своєю думкою щодо роботи органів місцевого самоврядування у воєнний час та пріоритетами у роботі поділився директор Департаменту ЖКГ Сумської ОДА Сергій Луговий.

Ні для кого не секрет, що у кожній громаді Сумщини накопичилося дуже багато проблем. І, на думку посадовця, ключову роль відіграє влада на місцях. Бо саме від ефективного розподілення бюджетних коштів, реформування галузей та вирішення болючих питань й залежить подальше майбутнє територій.  

«У Сумах, яке за промисловим та людським потенціалом – майже третина всієї області, дуже багато проблем. Вони в першу чергу залежать від фінансової складової. Але у цьому випадку ми можемо розраховувати як на фінансування з місцевого та державного бюджетів, так і на залучення грантових коштів», –  зазначив Сергій Луговий.

Разом з цим посадовець говорив й про впровадження обласних програм, зокрема, які стосуються екологічних питань.

«Ми вже три роки фінансуємо очисні споруди по всій території області. До цього практично ніхто не виділяв кошти очисні споруди, а ми це зробили за рахунок обласних коштів, у тому числі додали фінансування з боку місцевих громад», –  розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства Сумської ОДА Сергій Луговий.