У Краснопільській громаді окупанти пошкодили 30 адмінбудівель та 150 будинків – триває робота з обстеження

У Краснопільській громаді склали близько 180 актів обстеження: це 30 адмінбудівель і 150 житлових будинків, пошкоджених військами рф, – повідомляють на сайті громади. 

Адмінбудівлі зазнали суттєвих пошкоджень, проте усі вони, відповідно до висновків фахівців, можуть бути відновлені.

Одне з найбільш постраждалих приміщень — це будівля Мезенівського НВК “ЗОШ  І-ІІІ ступенів ЗДО”. Внаслідок обстрілів, завданих російськими військовими, у будівлі пошкоджений дах, стіни та внутрішні комунікації.

Суттєвих руйнувань зазнав і Палац Культури: 23 великих панорамних вікна, буквально винесені вибуховою хвилею, потребують заміни. За попередніми оцінками фахівців, тільки на це потрібно понад 1 млн грн.

У низці інших адмінбудівель  на території громади потрібно буде замінити пошкоджені вікна, двері тощо.

Суттєвих руйнувань зазнали житлові будинки мешканців громади. Внаслідок потрапляння ворожої ракети один будинок повністю знищений. Ще два, розташовані поруч, так сильно пошкоджені, що фактично не підлягають відновленню.

За інформацією обласної комісії ТЕБ та НС, 10 будівель на території Краснопільської громади наразі внесені до списку об’єктів першочергового відновлення.

Департамент цивільного захисту Сумської ОДА вже передав селищній раді із регіонального резервного фонду  будівельні матеріали, а саме – шифер, поліетиленову плівку, цвяхи, скло, на суму більше 25 тис. грн.

Одинадцятьом мешканцям постраждалих будинків із бюджету Краснопільської селищної ради надано матеріальну допомогу, на загальну суму більше 50 тис. грн. Також, за особистим зверненням, жителі постраждалих будинків можуть отримувати гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування.

Нагадаємо, за інформацією Сумської ОВА, на відновлення Сумщини Кабмін виділив 250 млн грн. До списків на відновлення увійшло 266 об’єктів, розміщених у громадах, які найбільше постраждали внаслідок воєнних дій, у тому числі й у Краснопільській громаді.