На одне вільне місце претендують семеро: яка ситуація з роботою на Сумщині

На сьогодні в середньому по області на одне вільне робоче місце претендує 7 безробітних (на цю дату торік – 17 осіб), повідомив Сумський обласний центр зайнятості.

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед технічних службовців (на одну вакансію претендували 23 особи), кваліфікованих робітників сільського господарства та працівників сфери торгівлі та послуг (на одну вакансію претендувало по 15 осіб), представників найпростіших професій (13 осіб).

Найбільших труднощів з працевлаштуванням зазнають представники таких професій: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, машиніст (кочегар) котельної.

Наприклад: для 575 безробітних продавців продтоварів на сьогодні є 43 вакансії, для 356 підсобних робітників – 36 вакансій, для 285 продавців непродовольчих товарів – 8, для 271 безробітного прибиральника службових приміщень – 20, для машиністів (кочегарів) котельної – 1 вакансія.

Нестача кадрів спостерігається серед представників таких професій:

  • відливальників фарфорових та фаянсових виробів,

  • наукових співробітників (агрономія, зоотехнія, лісівництво),

  • лікарів загальної практики-сімейних лікарів,

  • лікарів-епідеміологів,

  • лікарів-терапевтів.