Активісти Конотопа поставили під сумнів законність ярмаркового збору, який ввела мерія

На стихійному ринку, що знаходиться біля конотопської міської дитячої поліклініки, КП «Муніципалітет» ввело ярмарковий збір, хоча самі ярмарки ще не організовані та не оформлені згідно закону.

Як пише у Фейсбуці громадській активіст Максим Назаренко, приблизно із середини квітня 2016 року на теренах вказаного ринку з’явилися працівники КП «Муніципалітет» і почали збирати з торгівців плату за так зване «містове». Активіст зазначає, що збирають з людей по 6 грн за одне торгове місце розміром 1х0,6 метрів, та якщо людина займає більше — платити треба більше. За 2 метри, наприклад, необхідно віддати 12 грн, а за 3 метри — 18 грн.

За його словами, працівниця комунального підприємства пояснила, що діє відповідно до розпорядження міського голови. При собі вона його не мала, проте запевнила, що в міській раді відповідні документи можна отримати абсолютно безперешкодно.

Аналізуючи отриманий у міській раді докумен,т Максим Назаренко наголосив, що розпорядження міського голови від 19.02.2016 року «Про проведення ярмарків у місті Конотоп» не відповідає підпункту 8 пункту а) частини 1 ст. 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». «Згідно зазначеного «розпорядження міського голови» організатором (авт. – розпорядником) ярмарок є КП «Муніципалітет». Зараз на земельній ділянці між автостоянкою біля міської дитячої поліклініки та алеєю по вул. Ярмарковій ведуться поверхневі розчищувальні земельні роботи, навіть встановлені декілька прилавків зеленого кольору – виходить, що міська влада таки готує матеріальну базу МАЙБУТНЬОЇ ярмарки. Але згідно даних публічної кадастрової карти України вищезазначеній земельній ділянці кадастрового номеру ще НЕ присвоєно», — пише Назаренко.

За його словами говорити про укладання договору оренди земельної ділянки між КП «Муніципалітет», як розпорядником ярмарки, та міською владою поки що не варто. «Бо у нас виходить так: сказали і написали, що маємо право організовувати ярмарки — самі ярмарки не організували, по закону документально не оформили, а гроші вже збираємо», — додав він.

Також Максим Назаренко підрахував, що за рік подібних зборів КП «Муніципалітет» отримає майже півмільйона гривень. Активіст не розуміє, чому ці гроші йдуть не безпосередньо до міського бюджету.

Нагадаємо, нещодавно в Конотопі працівники стихійного ринку збунтувалися та перекрили дорогу.

Джерело: Топ Конотоп