АТ “Сумигаз” роз’яснили плату за розподіл газу

Начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз» Анастасія Шимаріна під час брифінгу щодо безперебійної і безпечної доставки газу в опалювальний сезон розповіла про особливості оплати комунальних платіжок з газу.

У 2020 році цю послугу виділили в окрему платіжку, тому що на європейських ринках послуги з розподілу відокремлені від послуг продажу газу. Плата за доставку газу – це плата за комплекс послуг з безпечного, безперебійного газопостачання до кожного споживача.

“Суттєва частина плати за розподіл газу –  це і оплата праці наших співробітників. Тому що аварійно-диспетчерська служба «104» АТ «Сумигаз» працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. За 2020 рік аварійники АТ «Сумигаз» ліквідували 51,2 тис. витоків газу. Лише за 2 тижні цього року було ліквідовано 2 тис. витоків газу. – Тобто оплачуючи доставку газу, ви платите не за трубу, не за мережу, а за безпеку. Ми не можемо допустити аварійних ділянок мереж. Адже це можливі вибухи і людські жертви”, – розповіла начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз».

Анастасія Шимаріна також додала,  що тариф на доставку газу затверджує Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Державний регулятор затверджує План розвитку газорозподільної системи АТ «Сумигаз», де чітко прописано, де і за яку вартість буде проведено модернізацію, реконструкцію, капітальний ремонт розподільних газопроводів та обладнання на них, які кошти підуть на модернізацію обладнання тощо. План, інвестиційна програма та звіти про її виконання є в публічному доступі на сайті АТ «Сумигаз».