Бабусі Шостки вже не ведуться на телефонних шахраїв

Удень на стаціонарний телефон 75-річної пенсіонерки з Шосткинського району зателефонував невідомий чоловік. Він представився працівником поліції та повідомив, що її син знаходиться в поліції за скоєння ДТП в стані алкогольного сп’яніння. Псевдоправоохоронець запропонував домовитися, за умови, що бабуся перерахує на його банківський рахунок певну суму грошей, після чого він допоможе її родичу уникнути кримінальної відповідальності. Ціна питання – 5 тисяч гривень.

Проте літня жінка не розгубилася. Вона зрозуміла, що її намагаються обдурити, тому вирішила перевірити інформацію. Коли зателефонувала інспектору поліції, який обслуговує населений пункт, її підозри підтвердились.

Цього ж дня до поліції з аналогічним повідомленням звернулась і 69-річна мешканка Шостки. Бабусі також зателефонував аферист, назвавшись її онуком, який у телефонній розмові повідомив, що потрапив у дорожньо-транспортну пригоду і зараз знаходиться в поліції. Щоб уникнути покарання, попросив грошей. Жінка також не впала в паніку, зателефонувала доньці, яка запевнила, що її онук вдома і до жодної аварії відношення не має, передає Сектор комунікації ГУНП України в Сумській області.

«Приємно, що до наших порад прислухаються, – коментує начальник Шосткинського відділу поліції Віктор Гузей. – В обох випадках літні жінки не розгубилися та виявили обачність. Я переконаний, що кількість таких злочинів зменшиться, якщо ми діятимемо разом. Тому хочу ще раз наголосити: справжні поліцейські з такими пропозиціями не телефонують людям, жоден правоохоронець ніколи не вимагатиме гроші, щоб не розслідувати ту чи іншу справу, за такими схемами діють виключно шахраї, про що одразу повідомляйте працівників поліції».