Бухгалтер обласного лісгоспу: Податкова система в Україні не зорієнтована на розвиток підприємств

За період з січня по квітень цього року лісгоспи Сумщини спрямували до місцевих бюджетів майже 17 млн грн,  що є суттєвою підтримкою територіальних громад. Про це повідомив заступник начальника відділу бухгалтерського обліку Сумського облуправління лісого та мисливського господарства Євген Фролов.

Загалом бюджетні платежі підприємств за цей період становлять 36 % від загального обсягу реалізованої продукції і складають майже 85 млн грн. Найбільшу питому вагу в загальній сплаті податків складає плата за спеціальне користування лісовими ресурсами – 23,5 млн грн, з неї майже 12 млн грн надійшло до обласного бюджету.

Лідером по сплаті податків є Краснопільський лісгосп (12,7 млн грн), більше 10 млн грн сплатили податку в Тростянецькому лісгоспі, понад 8 млн грн склали податкові платежі у Свеському, Сумському та Кролевецькому лісгоспах.

“На жаль, податкова система в нашій державі не зорієнтована на розвиток підприємств, та це не перешкоджає лісгоспам управління сплачувати податки, бо для багатьох місцевих громад вони – єдині наповнювачі бюджетів», – прокоментував податкову систему Євген Фролов.