ДИРЕКТОР «СЛАВІЇ» ПОЯСНИВ, ЧОМУ ХОТІВ БУДУВАТИ МОЛОКОЗАВОД НА БАЗІ КОЛИШНЬОГО «НАФТОПРОММАШУ»

Як уже повідомляв сайт СТС, директор компанії «Славія» В’ячеслав Пелих був вимушений призупинити будівництво сучасного молокозаводу в Охтирці через провокації групи «активістів». Він планував звести виробництво на території колишнього «Нафтопроммашу», однак на цьому ж місці інші бізнесмени хочуть відкрити цех із переробки токсичних відходів, тому плани молочарів було жорстко зірвано.

В’ячеслав Пелих пояснив, що будівництво на базі  колишнього «Нафтопроммашу» передусім мало економічні переваги. На цьому місці є електролінія потужністю 4,8 МВт, що забезпечило б потреби потужного виробництва. Якщо ж обирати інший варіант, десь на околиці міста, потрібно підводити електролінію, що коштувало б близько 48 мільйонів (по 1000 гривень за один КВт). Інвестори з Європейського Банку реконструкції та розвитку чітко пояснили, що така перевитрата є неприпустимою.

«Окрім цього потрібні трансформатори та інше енергетичне обладнання. І це не моя прихоть – це розцінки наших енергетиків. Також територія «Нафтопроммашу» відноситься до 1 категорії промислових споживачів – електроенергія там коштує на 20% дешевше, що створює нам охтирчанам такі ж умови , як і нашим конкурентам росіянам, що володіють значною часткою молочного бізнесу в Україні», – зазначив В’ячеслав Пелих на своїй сторінці у Фейсбук.

Він також наголосив, що європейські банкіри вимагали беззаперечного дотримання усіх європейських стандартів як по якості продукції, так і по екології.

«Але, на жаль, на зустрічі з активістами у міськраді нашим спеціалістам навіть не дали сказати слово, щоб про все це розповісти», – прокоментував охтирський бізнесмен.