Губернатор Клочко похвалився зростанням експорту до Африки, Азії та країн Європи

Про зовнішньоекономічну діяльність Сумщини очільник області розповів журналістам під час прес-конференції за підсумками робочої поїздки сумської делегації до Китайської Народної Республіки.

Він наголосив, що за 2015 рік зовнішньоторговельний оборот Сумської області з КНР склав 55,7 мільйона доларів США та зріс на 25,1% порівняно з 2014 роком. Експортні поставки до КНР склали 17,3 мільйона доларів США та відповідно зросли на 61,2%.

«Наші контакти інтенсифікувалися упродовж 2015 року досить помітно. І це стосується не лише Китайської Народної Республіки… Важливим завданням для нас було активізувати зв’язки з країнами, які не пов’язані з Російською Федерацією та спрямувати експорт, що йшов до Росії, на інші альтернативні ринки», – підкреслив Клочко. За його словами, Сумщина минулого року докорінно змінила співвідношення експорту між Російською Федерацією, країнами СНД та державами Європи, Азії, Африки, Америки тощо.

Для підтвердження Клочко навів факти із сайту Економічної правди, де говориться, що Сумщина одна з небагатьох регіонів, які показали реальне зростання експорту в Європу. За підсумками 2015 року він зріс мінімум на 8%. За 2015 рік частка експорту Сумщини до країн СНД знизилася із 60% до 46%, а частка європейського експорту навпаки зросла з 19% до 25%.