Керівництво ПАТ “Сумигаз” прокоментувало підвищення тарифів на газ

З 01 травня Кабінет Міністрів України затвердив єдину ціну для всіх побутових споживачів газу – 6,879 грн. за 1 кубометр палива. Також уряд скасував пільгову ціну, яка діяла в опалювальному періоді для тих, хто використовує газ для опалення житла.

Встановлення нової ціни на газ наближає газовий ринок України до європейського рівня. Проте ціни газу жодним чином не відобразиться на розмірі надходжень для утримання газових мереж, бо всі ці кошти уряд направить НАК “Нафтогаз України”. Величина надходжень компаніям, які займаються обслуговуванням споживачів, ремонтом газових мереж, організацією роботи аварійно-диспетчерських служб залишиться без змін.

Зі структури нової ціни 72% Уряд направить компанії-монополісту НАК “Нафтогаз України”, 16,7% отримає державна казна у вигляді податку на додану вартість, найменшу частку отримають компанії, які безпосередньо забезпечують газопостачання кінцевому споживачу.

Розподіл коштів, які платитимуть споживачі Сумщини за природний газ з 1 травня 2016 року:

unnamed (1)

«Зауважимо, що тариф на розподіл газу для «Сумигаз» складає 56 копійок з одного протранспортованого кубометра. Компанія, яка безпосередньо займається обслуговуванням споживачів, модернізацією газових мереж, підвищенням рівня їх безпеки отримає лише 8,2% від кінцевої ціни газу. У країнах Європейського Союзу транспортна складова в середньому становить 26% (Прага – 22%, Варшава, – 24%, Будапешт, Лондон – 21%, Париж – взагалі 36%)», – зазначив голова правління ПАТ «Сумигаз» Костянтин Тацький.

Тобто, вартість газу для населення в Україна наближається до європейської, а видатки на інфраструктуру залишаються без змін. У 2015 році ПАТ «Сумигаз» недоотримало 47 млн грн. на заходи по утриманню в належному стані газотранспортної системи, обслуговуванню, ремонту, реконструкції, модернізації газових мереж Сумщини та виплат заробітної плати співробітникам. Результат – як моральний, так й фізичний знос газових мереж, збільшення втрат газу, ризик аварійних ситуацій.

Крім того, найнижчій у галузі рівень заробітної плати, призводить до відтоку висококваліфікованих кадрів. У 2015 році середна заробітна плата по підприємству становила 3030 грн., коли по галузі в Україні – 5462 грн. За останні три роки чисельність працівників ПАТ «Сумигаз» скоротилась з 2,7 до 2,3 тисяч осіб.
Прес-служба «Сумигаз»  уточняє, що ПАТ не отримує оплату від споживачів за природний газ. З 1 липня 2015 року це роблять газопостачальні підприємства, використовуючи розрахунковий рахунок спеціального призначення, з якого основна частина коштів автоматично за затвердженим алгоритмом направляється в НАК «Нафтогаз України».