Київська посадовиця порадила лісгоспам Сумщини віддавати неліквідну деревину на паливо для ТЕЦ

Про це перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич зазначила під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань бюджету в м. Шостці.

Вона звернула увагу на те, що лісогосподарські підприємства Сумщини є бюджетоутворюючими для місцевих громад: лише до обласного бюджету за 2015 рік було направлено понад 21 млн грн.

Такі результати роботи, на її переконання, дають можливість лісгоспам спрямовувати кошти на капітальні інвестиції та енергозбереження. «Завдяки створенню ліній з випуску паливних пелет, спеціальних опалювальних комплексів у державних лісгоспах області повністю відійшли від використання газу, мазуту, навіть дров. Економічний ефект складає близько 1 млн грн на місяць. Всього заощаджується 5 млн м3 газу на рік», – підкреслила Христина Юшкевич.

Вона наголосила, що ресурси лісової галузі можуть використовуватися як альтернативні види палива. «Наприклад, на Сумщині у державних лісогосподарських підприємствах є близько 300 тис. м3 дров’яної та неліквідної деревини. Це порубочні залишки, відходи від переробки деревини у власних цехах, дрова технологічні та паливні. І це лише на 6 підприємствах на півночі області. Ці ресурси деревини можна раціонально та ефективно використовувати для регіону шляхом заміни палива на ТЕЦ», – сказала Юшкевич.