Майже 2 мільярди гривень сплатили сумчани до держбюджету

За оперативною інформацією Державної податкової інспекції у м.Сумах, у першому півріччі 2018 року до Зведеного бюджету України сумчанами сплачено 1 мільярд 994 мільйона гривень податків і податкових платежів.

До Державного бюджету надійшло 842 мільйона гривень. У розрізі найбільш вагомих бюджетонаповнюючих податків можна зазначити:

  • податок на додану вартість –  372 мільйона гривень;
  • ПДФО – 273 мільйона гривень;
  • податок на прибуток – 86 мільйонів гривень;
  • військовий збір – 78 мільйонів гривень;
  • акцизний податок – 6 мільйонів гривень;

Місцевий бюджет поповнився на суму 1 мільярд 152 мільйонів гривень. Тільки податку на доходи фізичних осіб у звітному періоді надійшло у сумі 802 мільйона гривень, земельного податку 146 мільйонів гривень; акцизного податку з вироблених на Україні підакцизних товарів (продукції) та з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів 38 мільйонів гривень; податку на нерухомість – 6,3 мільйона гривень, плата за ліцензії – 5,2 мільйона гривень.

Суттєву фінансову підтримку надали бюджету міста представники малого та середнього бізнесу. З початку року від них надійшло 123 мільйона гривень податків і зборів, що на 20,4 мільйона гривень (на 20%) перевищило показник минулого року.

У звітному році сумські платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перерахували на соціальні гарантії 981,6 мільйонів гривень. Зазначена сума на 224 мільйона гривень (або на 29,6%) перевищила минулорічний показник.