На Охтирщині непогода загрожує виконанню планів з весняно-польових робіт

29-03-1

Несприятливі погодні умови значно стримують хід весняних польових робіт в сільськогосподарських підприємствах Охтирського району. На 29 березня волога закрита на площі 13555 гектарів, що складає 44% до прогнозу.

Із запланованими обсягами боронування зябу впорались на Іванівській дослідно-селекційній станції Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААНУ, у СФГ «Відродження» та СФГ «Світлана», ПСП «Грунське». Серед лідерів також – ПСП АФ «Піонер» (96%), ПСП «Комишанське» (84%), ПСП АФ «Десна» (73%).

Багаторічні трави забороновані на Іванівській дослідно-селекційній станції Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААНУ, в ПСП «Надія», ФГ «Зодіак-ВМ» та Хухрянській філії ПрАТ «Райз-Максимко» на загальній площі 459 гектарів (21% до прогнозу).

Посів однорічних трав розпочали в ТОВ «Перше травня» на площі 18 гектарів (27% до прогнозу) та вівса на Іванівській дослідно-селекційній станції Інституту біоенергетичних культур та цукрових буряків НААНУ на площі 60 гектарів (100% до прогнозу). На площі 130 гектарів підготовлений ґрунт під посів ярих культур (0,4%).

Підживлення озимих культур проведено на площі 8804 гектари, що становить 89% до прогнозу.