На Сумщині селяни звернуться до нардепів через нерентабельність виробництва молока

За даними Головного управління статистики в Сумській області, у січні-квітні 2016 року в області вироблено 23,1 тис. т м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі), яєць – 123 млн шт., молока – 120,5 тис. т.
У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року виробництво молока збільшилося на 1,1%. Обсяги виробництва м’яса та яєць становлять 99,1% і 97,6% відповідно. Чисельність поголів’я худоби на 1 травня 2016 року в усіх категоріях господарств склала 160,7 тис. голів великої рогатої худоби, у т. ч. корів – 84,4 тис. голів; свиней – 137,9 тис. голів; овець та кіз – 47,8 тис. голів; птиці – 4,3 млн голів.
Поряд із цим у більшості господарств області нагальною є проблема низької закупівельної ціни на молоко від населення, що веде до нерентабельності його виробництва, а це в свою чергу призводить до зменшення поголів’я молочних корів у домогосподарствах. Це, зокрема, днями обговорювали в Буринському районі під час наради з представниками молокопереробних підприємств.
За словами голови РДА Василя Бойка, якщо у подальшому збережеться така тенденція, то селяни почнуть збувати на м’ясо поголів’я молочних корів. На рівні району питання розв’язати, виявляється, складно, адже виробники молока потребують державної підтримки у вигляді дотацій. Тому присутні вирішили звернутися до народних депутатів, аби ті ініціювали внесення питання на розгляд Верховної Ради України.