Оглянувши аварійний колектор у Ромнах, губернатор Клочко зізнався, що коштів на ЖКГ не вистачає

22

У місті Ромни чиновники області розглянули питання реконструкції 2 черги колектора. На сьогодні його технічний стан украй незадовільний через руйнування каналізаційних труб, що спричиняє витікання стоків та забруднення підземних вод та ґрунтів. Ускладнює ситуацію також його локація, адже колектор пролягає узбіччям дороги, на ділянці, де розміщено багато підземних комунікацій: зв’язку, електро- та газопостачання, водопровідні мережі.

Згідно з проектом передбачено реконструкцію аварійної ділянки протяжністю 267 метрів. Орієнтовна вартість робіт становить близько 2 мільйонів гривень. Як наголосив Микола Клочко, для вирішення нагальних проблем у сфері ЖКГ коштів у місцевих бюджетах не вистачає. Тому потрібно спільно знаходити можливі шляхи для вирішення питань: зокрема на умовах співфінансування з місцевих та обласного бюджетів, ресурсів Державного фонду регіонального розвитку та міжнародних проектів.

Наразі три проекти від Ромен пройшли відбір обласною комісією на співфінансування у 2016 році з Державного фонду регіонального розвитку на загальну суму близько 11 мільйонів гривень. Проекти стосуються реконструкції ділянки  існуючої каналізації, будівництва нової у центрі міста та переведення котельні загальноосвітньої школи на альтернативні види палива.

Читайте також: