ПАТ “Сумигаз” витратить 41 мільйон гривень на установку будинкових лічильників

У 2016 році одним із основних напрямків діяльності ПАТ “Сумигаз” є встановлення будинкових лічильників газу, на що передбачено 26,8 млн гривень. Також заплановано встановити індивідуальні прилади обліку на суму 14,4 млн гривень, повідомляє прес-служба компанії.

На сьогодні 78,8% домогосподарств Сумської області оснащені приладами обліку і платять за фактично використаний обсяг природного газу. Відповідно до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” до 1 січня 2018 року передбачено забезпечення лічильниками всіх споживачів природного газу.
Повідомляється, що сума, яку підприємство направляє на встановлення лічильників, затверджується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.
“У цьому році передбачено кошти на установку 7 048 лічильників. Для клієнтів компанії всі прилади обліку і роботи з їх установки – безкоштовні”, – розповів перший заступник голови правління, головний інженер ПАТ “Сумигаз” Микола Мурчіч.
Відзначається, що компанія встановлює безкоштовні лічильники згідно сформованих графіків, тому ніяких заяв в суспільство писати не потрібно. Разом з тим, у разі відмови від встановлення безкоштовного лічильника, споживачеві слід встановлювати прилад обліку за власні кошти. Інакше ПАТ “Сумигаз” буде змушене відключити його від газопостачання відповідно до Закону “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

Джерело: ru.golos.ua