Підприємці Сумського району приховують виручку від продажу тютюну та горілки

Найпроблемніший район області зі сплати акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – Сумський.

За словами Бориса Пересадька, начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Сумській області, на території Сумського району обліковується 173 ліцензії на продаж алкоголю та 159 ліцензій на тютюн. За травень 2016 року до бюджету надійде 82,2 тис. грн податку від продавців алкоголю та 41 тис. грн від продавців тютюну.

На території Сумського району – лише 2 підприємства, які в роздрібний продаж реалізують нафтопродукти. У травні ці товариства сплатять майже 68,2 тис. грн акцизного податку. Загалом у місцеві бюджети Сумського району надійде за результатами травня 2016 року 191,4 тис. грн.

Проте існує проблема. По Україні середня сума сплаченого акцизного податку з продажу алкоголю й тютюну, так як і палива на 1 особу становить 13,6 грн. У той же час в Сумському районі ця сума становить 1,3 грн.

«Статистика красномовно свідчить про те, що надходження до місцевого бюджету мали б зрости на порядок, якщо суб’єкти господарювання належним чином відображали реальні обсяги продажу продукції та показували всю отриману виручку», – підкреслив Борис Пересадько.

Джерело: everyday.sumy.ua