Сумські податківці “взялися” за приватних нотаріусів

Згідно з нормами Податкового кодексу України приватні нотаріуси, адвокати та інші особи, віднесені до категорії осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, зобов’язані відзвітувати про доходи, отримані у 2015 році.

«Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка проводить незалежну професійну діяльність, регулюється статтею 178 Податкового кодексу», – інформує начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Державної податкової інспекції в місті Суми Світлана Солодка.

Громадянин, який здійснював згаданий вид діяльності в 2015 році і не був зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності, повинен включити суму отриманих доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного 2015 року. Більш того, він повинен самостійно нарахувати та сплатити до бюджету податок. Податкові зобов’язання визначаються не тільки з податку на доходи фізичних осіб, а також з військового збору.
Платники, які здійснюють незалежну професійну діяльність, повинні подати декларацію до територіальних органів ДФС до кінця квітня 2016 року.