ПТУ Сумщини отримають з державного бюджету тільки 28 млн гривень

10

Про фінансування ПТУ області у прямому ефірі телеканалу «Академ-ТV» розповів перший заступник голови Сумської ОДА Олександр Марченко.

За його словами, сьогодні ситуація з утриманням установ професійно-технічної освіти залишається непростою, але питання вже частково вирішено. Так, на фінансування мережі профтехосвіти Сумщини із державного бюджету передбачено 28 мільйонів гривень стабілізаційної дотації. З них 7 мільйонів гривень піде на фінансування закладів, що утримуються з обласного бюджету, а 21 мільйон гривень – для установ, що знаходяться на балансі у містах обласного значення.

Щоб більшою мірою забезпечити фінансування, на обласному рівні прийнято рішення, що розподіл державної субвенції на заклади профтехосвіти буде здійснюватися за умови співфінансування. Обласний бюджет виділятиме 60% коштів від потреби, 40% – міста.

«Ми ретельно проаналізували, чи спроможні міста нести таке навантаження. Сьогодні перевиконання планів по надходженнях до бюджетів є практично по всій області, тож така пропорція 60 на 40 дозволить місцевим бюджетам впоратися з фінансовими зобов’язаннями», – переконаний Олександр Марченко.