Сумчани сплатили 1,3 мільярда гривень соціального внеску

13

За десять місяців 2017 року працедавці, які обслуговуються у Державній податковій інспекції у м. Сумах, спрямували на соціальні потреби 1 мільярд 315 мільйонів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Позитивний стан бюджетних надходжень обумовлений змінами податкового законодавства 2017 року, коли нововведення торкнулися й нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями. Відтоді ФОП, працюючі на загальній системі оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність та ФОП – платники єдиного податку другої та третьої груп почали визначати та сплачувати суму єдиного внеску у розмірі 704 гривні на місяць незалежно від того, отримували вони у звітному місяці дохід чи ні.

Як результат – за десять місяців бюджет отримав на 404 мільйона гривень (або 44,3%) більше суми надходжень аналогічного періоду минулого року.

В інспекції зазначають, що отримані кошти єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування направляються на забезпечення соціальних потреб населення. А це – гідне пенсійне забезпечення, захищені соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань та інші виплати. І нагадують, що вчасно і в повному обсязі сплачений єдиний внесок – це основа соціального захисту громадян, які сьогодні як ніколи потребують державної підтримки.