СУМСЬКЕ НВО ВИПЛАЧУЄ ПОЛОВИНУ ЗАРПЛАТИ ЗА ЛЮТИЙ, НЕ ВИПЛАТИВШИ ЩЕ ЗА СІЧЕНЬ

24-25 березня 2016 року ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» здійснює виплату першої частини заробітної плати за лютий. У той же час січнева зарплата колективу все ще знаходиться на виконанні в одному з банків-партнерів підприємства. У зв’язку з труднощами в банку, де обслуговується Сумське НВО, частина коштів об’єднання виявилася заблокованою.

«Протягом поточного місяця ми ведемо переговори, аби врегулювати дане питання. Частково партнер пішов нам назустріч – 10-11 березня була погашена заборгованість перед співробітниками за минулий рік. Але інші перерахування, в тому числі й зарплата за січень, поки що знаходяться в банку на виконанні», – зазначає генеральний директор ПАТ «Сумське НВО» Олексій Цимбал.

Підприємство розраховує, що вирішити проблему вдасться в найближчій перспективі і банк-партнер все ж таки пропустить заплановані платежі. Разом із тим, завдяки новим надходженням від замовників зі Словаччини, Казахстану та України забезпечено виплату першої половини лютневої зарплати всім категоріям працюючих. «Ми отримали часткові розрахунки за раніше відвантажену продукцію, завдяки яким першочергово зараховуємо трудовому колективу 50% заробітку за лютий», – пояснює керівник об’єднання.

За його словами, сьогодні ПАТ «Сумське НВО» перебуває у складному фінансовому становищі. Істотно поліпшити ситуацію вдасться, якщо підприємство переможе в тендерах, котрі у даний час проводять вітчизняні держмонополії «Укргазвидобування», «Укртрансгаз» і НАЕК «Енергоатом». «Рішення щодо українських проектів очікуються цього літа. І, звичайно ж, ми сподіваємося, що вони будуть на користь сумських машинобудівників. Крім того, ближче до кінця поточного року розраховуємо отримати серйозні замовлення на альтернативних ринках, перш за все, в Європейському Союзі та нових для нас регіонах Азії», –  додає Олексій Цимбал.