Сумське НВО визнали лідером із профзахворювань в області

Таким є результат аналізу показників професійної захворюваності на підприємствах Сумщини за I півріччя поточного року.

У період із січня по червень 2016 року відділом із питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області було проведено 10 розслідувань причин виникнення хронічних професійних захворювань. Із них 50% випадків стосується працівників ПАТ «Сумське НВО».

Також, за запитами лікувально-профілактичних закладів, фахівцями Держпраці проводиться робота по складанню санітарно-гігієнічних характеристик робочого місця – з метою подальшого встановлення факту профзахворювання робітника. За I півріччя до Управління надійшло 17 відповідних запитів, 14 з яких – стосовно робітників ПАТ «Сумське НВО».

Основними причинами виникнення профзахворювань є: недосконалість технології виробництва і тривалий робочий стаж працівника в шкідливих для здоров’я умовах праці.

З метою уникнення розвитку професійних захворювань працівників фахівцями відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області систематично проводяться лекції та семінари для підприємств Сумщини на теми: «Гігієна праці» і «Профілактика професійної захворюваності на промисловому виробництві». Превентивні заходи в обов’язковому порядку враховують специфіку виробництва, що дозволяє детальніше розглянути шляхи вирішення проблеми.

За порушення вимог законодавства з охорони праці державою встановлена адміністративна відповідальність згідно ст. 271 Кримінального кодексу України, а також ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.