Сумське НВО залишається лідером серед підприємств міста, які заборгували зарплату

За даними інформаційного порталу Сумської міської ради, серед економічно активних підприємств найбільше боргів перед своїми працівниками має ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 23,2 млн грн. (в березні відшкодовано Держбюджетом 11,8 млн грн. ПДВ, за рахунок цих коштів погашено половину заробітної плати за лютий, з початку квітня погашення ПДВ не проводилось і залишається борг 30,3 млн грн.).

Далі у списку найбільших боржників ТОВ «Фрунзе-Сервіс» – 566,9 тис. грн. (борги ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» за прибирання промислових об’єктів та обслуговування об’єктів соцкультпобуту);

«Сумський облавтодор» та його філії «Сумська дорожньо-експлуатаційна дільниця» і «Сумський райавтодор» – 986,6 тис. грн. (несвоєчасне фінансування Службою автомобільних доріг України виконаних робіт);

КП «Сумижитло» – 775,2 тис. грн. (за рішеннями судів рахунки арештовано виконавчою службою по зведеному виконавчому провадженню (14 виконавчих документів на суму 3 млн. грн.)).

Серед підприємств-банкрутів найбільше заборгувало ВАТ «Selmi» – 24,2 млн грн. (рішенням Господарського суду Сумської області від 27 січня 2016 року санацію подовжено, матеріали передано до Харківського апеляційного суду); ПАТ «Центролит» – 9,2 млн грн. (в липні-листопаді 2015 року борги було зменшено за рахунок продажу майна на 5,8 млн грн. (34,2 %), з початку 2016 року – на 1,9 млн грн. (17 %). Реалізація майна ускладнюється тим, що документи та печатку підприємства вилучено для проведення слідчих дій представниками Служби безпеки України. Ліквідатором повідомлено, що майна достатньо для погашення всіх боргів із заробітної плати.