Цього року в АПК Сумщини планують залучити 1,2 мільярда гривень

05

Таку цифру озвучила у ході виїзного засідання колегії заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова.

«Зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміни у податковому законодавстві, низькі закупівельні ціни на молоко  змушують аграріїв області розширювати площі посівів найбільш ринково привабливих культур та утримуватися від розвитку тваринницької галузі. Тому нам необхідно передбачити шляхи підтримки малого та середнього бізнесу, нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення її якості, а також розвитку сільських територій. Для цього, крім місцевих ресурсів, слід використовувати кошти міжнародних інвесторів та банківських структур», – зазначив голова Сумської ОДА Микола Клочко.

Оксана Петрова доповіла, що у 2016 році в агропромисловий комплекс області планується залучити близько 1,2 мільярда гривень на 60 проектів, що на 32% більше від минулорічного показника. Серед найбільших проектів вона назвала будівництво додаткових ємностей для зберігання зерна у ТОВ «Вітчизна» Конотопського району; елеватора і цеху з виробництва комбікормів в Алтинівській філії ПАТ «Компанії Райз» у Кролевецькому районі; заводу з переробки сої на території Роменського району та підприємства з виробництва біоетенолу на базі Жовтневого цукрового заводу.