Цьогоріч власний податковий номер отримали понад 6 тисяч сумчан

29

В Центрі обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Сумах (площа Покровська,2) в поточному році реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 6332 мешканців обласного центру.

В наш час ідентифікаційний код, або реєстраційний номер облікової картки платника податків є важливим і дуже затребуваним документом. Без нього ми не можемо отримати кредит, оформити купівлю-продаж, здійснити дарування та інше. Незважаючи на те, що отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків є добровільною процедурою, його вимагають у багатьох інстанціях.

В інспекції інформують, що довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків надається безкоштовно.

Для тих, хто вперше отримує реєстраційний номер повідомляємо: громадянин особисто (або через представника) подає до органу фіскальної служби Облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР, яка і є заявою для реєстрації. Крім того, необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу і містить необхідні для реєстрації дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.

Якщо змінилося прізвище, ім’я або адреса, то реєстраційний номер залишається незмінним, змінюються лише нові дані в заповненому бланку. Для цього громадянину необхідно звернутися до податкової інспекції з оригіналом паспорта (зі зміненим прізвищем, іменем, або ж адресою) та заповнити форму 5 ДР (внесення змін персональних даних).

Для отримання номера облікової картки неповнолітнім, заповнити заяву може один із батьків при наявності свідоцтва про народження дитини та власного паспорта, що посвідчує його особу.

Довідку про присвоєння номеру (вперше, на дитину, або зі змінами) можна отримати у фіскальній службі упродовж п’яти робочих днів.

У випадку втрати реєстраційного номера облікової картки платника податків, громадянин може повторно отримати але його дублікат, одразу ж при пред’явленні паспорта.

І головне, громадяни мають пам’ятати, що отримані реєстраційні номери зберігаються за ними протягом усього їхнього життя

Поділитися в соцмережах: