Укрнафта зупинить подачу газу до чотирьох населених пунктів Сумщини

26

ПАТ «Сумигаз» отримало офіційного  листа  від газовидобувної компанії ПАТ «Укрнафта» НГВУ «Охтирканафтогаз» про припинення  подачі газу до низки населених пунктів Сумської області через відсутність дозволу  на користування надрами.

У зв’язку з цим, із 9 червня понад 320 побутових споживачів регіону залишаться без блакитного палива на невизначений період. Зокрема, йдеться про споживачів чотирьох населених пунктів – сіл Столяреве, Яловий Окіп Липоводолинського району та  Погожа Криниця і Заруддя Роменського району, – зазначили у прес-службі ПАТ «Сумигаз».

За її інформацією, зазначені населені пункти отримують природний газ від ПАТ “Укрнафта”, який видобувається на Південно-Панасівському родовищі. Проте через відсутність чинного дозволу на користування надрами газовидобувна компанія не може здійснювати подальшу подачу газу до ГРС Південна Панасівка та на розподільні мережі ПАТ «Сумигаз».

Наразі термін відновлення подачі блакитного палива до населених пунктів невідомий.

Зі свого боку, для уникнення аварійних ситуацій, ПАТ “Сумигаз” просить споживачів припинити користування газовими приладами та дотримуватися правил безпеки газопостачання.

За дорученням очільника області Миколи Клочка перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко провів екстрену нараду з керівниками профільних структур. Також у Роменському і Липоводолинському районах відбуваються засідання місцевих комісії з надзвичайних ситуацій, – повідомляє сайт Сумської ОДА.

З метою забезпечення безперебійного функціонування соціальних, освітніх і медичних установ, задоволення побутових потреб всіх жителів 4-х населених пунктів двох районів Олександр Марченко дав доручення провести обстеження усіх установ і домогосподарств на можливість підключення приладів до джерел скрапленого газу, визначення вартості забезпечення домогосподарств скрапленим газом, проведення позачергових сесій районних рад щодо виділення на зазначені цілі додаткових коштів.

Питання перебуває на контролі облдержадміністрації.