В Кабміні розповіли про нові правила щодо нарахування субсидій

Від травня в Україні змінився порядок виплат субсидій. Тепер система субсидій – гнучка. Про це заявили “Сніданку з 1+1” в Міністерстві соціальної політики, передає ТСН.

Субсидію забирають, якщо борг за комуналку сягнув 340 грн. Повернути пільгу можна. Найпростіший спосіб – це розрахуватися з боргами. Складніший – зробити реструктуризацію чи піти із заявою до суду.

Від травня дещо змінили правила нарахування субсидії на користь споживачів. Тепер при розрахунку субсидії братимуть лише обсяги спожитого газу за місяць без додаткових нарахувань постачальника.

“Зараз відбувається нарахування облгазами певних сум, які не є зовсім законними. Це приведення до стандартних умов, коли якісь відсотки чи коефіцієнти застосовуються. Коли нарахування відбуваються по певних нормах, які не відповідають встановленим Урядом показникам”, – каже директор департаменту Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Цього місяця трьом мільйонам субсидіантів пільгу перерахують автоматично. Повторно нести заяви і декларації про доходи мають внутрішньо переміщені особи, орендарі житла, та люди, які не проживають за місцем реєстрації.  Також це стосується родин, у яких змінився склад сім’ї протягом останнього року або є працездатні особи з доходами менше, ніж мінімальна зарплата.

Для оформлення субсидій від травня будуть брати доходи за третій-четвертий квартал 2018 року. Подати заповнені документи можна навіть поштовим листом чи e-mail. Потім варто лише прийти і підписати документи.

Оформити субсидію можна і не виходячи з дому, але для цього потрібно мати електронний підпис. Отримати його можна самостійно протягом кількох хвилин.

Джерело: unian.ua