В Україні ввели новий щомісячний платіж за газ

Нацкомісія регулювання енергетики і комунальних послуг встановила тарифи, згідно з якими платіж буде нараховано для споживачів окремо від фактичної ціни за газ, а квитанції доведеться оплачувати щомісяця.

Нацкомісія регулювання енергетики і комунальних послуг встановила тарифи (НКРЕКП) встановила тарифи, згідно з якими платіж буде нараховано для споживачів окремо від фактичної ціни за газ, а квитанції доведеться оплачувати щомісяця.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії, пише Слово і Діло.

Новий тариф є абонплатою за підключення до системи газопостачання і буде оплачуватися щомісячно на підставі потужності лічильника незалежно від фактичного обсягу споживання.

У новий тариф закладено витрати «Укртрансгазу» на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем, повідомляє агентство.

Поки тариф для населення встановлено на рівні нижче тарифу для промислових споживачів, однак планується, що протягом трьох років рівень тарифів буде вирівняний.

З 1 квітня тариф на розподіл газу для побутових споживачів компанії «Сумигаз» складе 1,895 коп. / куб.м на годину, для промислових – 4,339 коп. / куб.м на годину (всі тарифи без ПДВ),

За інформацією комісії, абонплата за розподіл для самого поширеного типу лічильника (G4, 54% від загальної кількості абонентів і 80% від загального споживання в країні) на місяць становитиме близько 92 гривень на місяць.