Сумчанам на замітку: Вартість заміни табличок на перейменованих вулицях влада внесла до квартплати

b7bc532449d540689f386a7b627ff45fbcdc2c05

Витрати, пов’язані із заміною табличок із назвою вулиць на будинках уже внесені до квартплати згідно зі ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Про це повідомили в Інституті національної пам’яті.
«Вартість заміни табличок уже включена в щомісячну квартплату. Тому будь-які спроби зібрати з мешканців додаткові кошти на це є протизаконними », – стверджують в Інституті.
У свою чергу у Верховній Раді зареєстровано законопроекти, що знімають з людей фінансове навантаження у зв’язку з декомунізацією. За словами їх авторів, законом про декомунізацію взагалі не передбачені джерела фінансування його реалізації. «Тепер, коли справа дійшла до практики, виникло питання, а хто оплатить витрати. Наприклад, за чий рахунок повинні бути замінені таблички на будинках після перейменування? Київські чиновники, зокрема, уже заявили, що зміна табличок повинна бути закладена у тариф на утримання прибудинкової території та з цих коштів оплачена, тобто за рахунок громадян», – йдеться в листі.
Крім того, підприємців зобов’язали сплатити адміністративний збір під час перереєстрації документів у зв’язку з перейменуванням і зміною комуністичних назв. Таким чином, за внесення змін до статутних документів, пов’язаних із перейменуванням вулиці або міста, юрособи заплатять більше 410 грн, а фізособи-підприємці – майже 140 грн.

Джерело capital.ua