Влада Шостки реанімує проект індустріального парку «Свема»

Призабутий проект індустріального парку «Свема», ініційований головою облдержадміністрацією в період 2006-2008 рр. Павлом Качуром та отримавший розвиток під час губернаторства Юрія Чмиря, намагаються реанімувати.

Учора, 16 червня, відбувся науково-діловий форум «Індустріальний парк “Свема”: стратегії перспективного розвитку». У ньому взяли участь науковці, представники влади, керівники підприємств.

“Ми попросили вас приїхати до нашого міста з тим, щоб ви підтримали саму ідею розвитку індустріального парку «Свема», щоб ви як науковці… висловили свої пропозиції, ідеї по розвитку індустріального парку…», – звернувся до присутніх міський голова Шостки Микола Нога.

Він зазначив, що технопарк був зареєстрований шостим за рахунком індустріальним парком в Україні. Тут працює більше 30 малих підприємств, на території технопарку «Свема» будується Шосткинський елеватор, проектується підприємство з переробки сільгосппродукції. Разом з тим Микола Нога висловив співчуття у зв’язку з тим, що в Україні жоден з технопарків поки не працює ефективно.

«…Світ пішов далі, і в більшості країн вже на територіях індустріальних парків працює не тільки реальний сектор економіки, але і віртуальна економіка. А сьогодні ще більше на території індустріальних парків створюються такі господарські структури, як стартапи. Шосткинський міськвиконком працює над програмою підтримки таких форм економічної діяльності», – зауважив мер Шостки та закликав учених до співпраці.

У свою чергу директор КП «Індустріальний парк «Свема», викладач Шосткинського інституту СумДУ Олександр Андрусенко повідомив, що незважаючи на складнощі, цей технопарк – у лідерах по Україні. «Перспективи є», – оптимістично сказав він, зауваживши, що на «Свемі» мають намір розвивати високотехнологічне виробництво.

Джерело: shostka.info