Влада Сум запроваджує громадський бюджет

Рішенням Сумської міськради від 30 березня у місті запроваджується громадський (або партиципаторний) бюджет.

«Громадський бюджет, або як його ще називають бюджет участі — чудовий інструмент для залучення мешканців до справ громади, виховання локального патріотизму і почуття господаря, розвитку довіри між місцевою владою і городянами», – наголосив голова Координаційної ради з питань громадського (партиципаторного) бюджету м.Сум Андрій Баранов.

Обсяг коштів, який виділятиметься на проекти сумчан, – у 2017 році становитиме 5 млн грн, і до 2020 року зростатиме щороку на 1 млн.

Одна з головних особливостей бюджету участі, зауважила співголова Координаційної ради Наталя Винниченко, – те, що проекти подаються саме мешканцями міста, і за їх підтримку теж голосує уся громада.

Громадський бюджет як механізм залучення мешканців до процесів життя громади набуває популярності в Україні останні два роки.

Бюджет участі не є відповідним інструментом у вирішенні стратегічно важливих питань громади, таких як реалізація капітальних інвестицій, що служитимуть усім мешканцям. Образно кажучи, завдяки бюджету участі матимемо у кожному мікрорайоні гарні дитячі майданчики, лавочки біля кожного під’їзду, але не отримаємо сучасної об’їзної довкола нашого міста чи села — адже мешканці в першу чергу думають про свої локальні потреби, а не про потреби загалу жителів, повідомляють у мерії.

Прийом проектів від городян розпочнеться з 1 червня і триватиме місяць. Бланк форми проекту, зразок заповення і детальна інформація розміщені на офіційному сайті Сумської міської ради у розділі «Громадський (партиципаторний) бюджет м. Суми».