За рік на Сумщині загинуло 6 працівників лісового господарства

img_1496

Про це повідомили на засідання колегії облауправління лісового та мисливського господарства вчора, 29 березня.

За словами головного спеціаліста відділу використання лісових ресурсів та маркетингу управління Віктора Селезеня, попри всі проведені попереджувальні заходи, випадки виробничого травматизму на підприємствах галузі трапляються. Найбільш травмонебезпечними є лісосічні та деревообробні роботи, під час яких у минулому році стався 21 нещасний випадок. 6 з них – зі смертельними наслідками. Із загальної кількості нещасних випадків 3 було зафіксовано на підприємствах Сумського ОУЛМГ, 1 з яких смертельний.

Основними причинами трагедій фахівці класифікували невиконання потерпілими вимог інструкції з охорони праці, порушення технологічного процесу та вимог безпеки праці при виконанні робіт та недостатній контроль зі сторони посадових осіб.

У 2015 році на заходи щодо поліпшення стану охорони праці лісгоспи запланували 1,9 млн грн, фактично ж витратили майже 5 млн грн, що на 1 млн грн більше відповідного показника попереднього року і склало 2,7 % фонду оплати праці. Витрати на одного працюючого становлять близько 2 тисяч грн. Ці кошти підприємства спрямовують на проведення навчання з охорони праці, забезпечення працівників спецодягом, медичне обстеження, надання працівникам спеціального харчування тощо.

Найбільше витратили на охорону праці у Свеському лісгоспі  – 519 тис. грн (1967 грн на одного працюючого), Тростянецькому лісгоспі – 502 тис. грн (2550 грн на одного працюючого) та Шосткинському – 493 тис. грн (1950 грн на одного працюючого).