В українських вишах змінять правила відрахування студентів: деталі

У вищих навчальних закладах України планується зміна механізмів відрахування, переривання навчання, поновлення та переведення студентів, а також надання їм академічних відпусток.

Відповідний проєкт був поданий 19 квітня для громадського обговорення на сайті міністерства науки та освіти України. Оновлену редакцію Положення вже відкрили для ознайомлення.

У міністерстві науки нагадали, що наразі діє Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вишів, затверджене у 1996 році (стаття 46 закону України “Про вищу освіту”). У відомстві звертають увагу, що цей документ уже застарів, і відповідно потребує внесення коректив та оновлення, щоб відповідати чинному освітньому законодавству.

Які нововведення пропонують ввести

У проекті серед іншого пропонують дозволити відраховувати студентів із вузів через плагіат. Так, факт порушення академічної доброчесності хочуть включити до переліку підстав для відрахування. Для цього потрібно, щоб такий випадок плагіату з боку претендента на вищу освіту було виявлено та встановлено належним чином, а процедура відрахування здійснювалася з дотриманням прав студента, передбаченим законом.

Також студентів виганятимуть на підставі порушення вимог статуту або правил внутрішнього розпорядку вишу, вимог з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, встановлених відповідними правилами та інструкціями. Підставою для відрахування аспірантів буде їхнє невиконання індивідуального навчального плану або порушення строків його виконання без поважних причин, передбачених законодавством, зокрема щодо виконання дисертації чи творчого художнього проекту.

Результати громадських обговорень будуть представлені на офіційному сайті МОН максимум за 2 тижні після ухвалення рішень за підсумками обговорення.

informator.ua