“Діти в школі можуть збирати FPV-дрони”: очільник МОН пропонує осучаснити уроки праці

Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий готує модернізацію наявної системи освіти у школах. Він планує скоротити кількість предметів, замінивши деякі з них стислими курсами. А низку шкільних дисциплін – осучаснити. Наприклад, урок праці.

За словами очільника МОН, цей предмет важливий, але потребує серйозних змін. Йому треба надати новий сенс і відійти від застарілого формату. Про це Лісовий розповів в інтерв’ю “Лівому берегу“.

“Сьогодні діти у школі можуть збирати FPV-дрони. 3D-принтинг доступний для підлітків. Цим усім треба володіти. Треба відходити від моделі уроків праці, коли дівчатка – це швейні машинки та каструльки, а хлопчики йдуть на лобзики”, – зазначив міністр.

Ще він додав, що через уроки праці дітей можна долучити до вирішення суспільних проблем. Таким чином у них буде формуватись громадянська відповідальність.

“Можна робити правильні речі для фронту, можна робити правильні речі для людей, які втратили дім, можна робити хороші речі для безпритульних тварин. Можна робити дуже багато сенсових хороших речей, які власне формують у людини громадянську відповідальність. Ти працюєш для когось і насолоджуєшся результатом”, – додав Лісовий.