“Заочку” скасують: уряд анонсував законопроєкт про зміни у вищій освіті

Віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про плани оптимізації освітньої сфери та наближення її до європейських стандартів. За його словами, заочна форма навчання — радянський рудимент освіти.

Про це він написав у Telеgram.

За словами Федорова, студенти зможуть визначати, скільки часу вони витратять на навчання, обирати предмети, які їх цікавлять, і навіть змінювати спеціальність після перших 1-2 років навчання.

Студенти, які навчаються за контрактом, зможуть регулювати тривалість навчання. Наприклад, вони можуть скоротити термін отримання бакалаврської ступені до 3 років замість 4, або навпаки, вибрати 6-річний шлях отримання ступеня.

Це надасть можливість створити гнучкий графік для студентів, які мають роботу або бажають приділити більше уваги певним предметам.

Крім того, Федоров анонсував, що студентам буде надано більше часу для роздумів щодо вибору спеціальності, оскільки в 17 років це є складним рішенням. Студенти зазвичай вибирають галузь, вивчають загальні предмети протягом перших 1-2 років, а потім вибирають конкретну спеціальність, яка їм до вподоби.

Федоров також повідомив, що дистанційне навчання замінить заочну та вечірню форми навчання. З 2024 року Україна відмовиться від заочної форми навчання, оскільки вона є залишком радянської освіти. Замість цього дистанційна форма навчання, яка вже продемонструвала свою ефективність, буде використовуватися ширше.

weukraine.tv