У Міносвіти пропонують модернізувати коледжі та університети

МОН розробило відповідний законопроєкт, який передбачає модернізацію мережі закладів вищої освіти в Україні. Головною метою модернізації є підвищення якості та ефективності роботи системи вищої освіти, збільшення довіри до вищої освіти з боку держави, суспільства та бізнесу.

Згідно з документом, пропонується скоротити кількість вищих навчальних закладів. Найрозвиненіші коледжі планують перетворити на самостійні навчальні заклади чи приєднати їх до місцевих вузів. Це пояснюють тим, що більшість закладів пропонують такі самі спеціальності, як і в місцевих університетах. При цьому вони не мають розвиненої технічної та матеріальної інфраструктури, тому вони не можуть забезпечити якісну освіту.

До 2 жовтня 2023 року триває громадське обговорення законопроєкту. Пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі за адресою: пр. Берестейський, 10, м. Київ, 01135 або на електронну адресу: [email protected], (відповідальна особа – Олександра Лактіонова, державний експерт експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих). Результати обговорення будуть розміщені на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України в період з 03 по 16 жовтня 2023 року.


Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram