Чи потрібно залишати школярів на другий рік навчання в одному класі? Роз’яснення міністра

Педколективи повинні працювати над тим, аби дитина, яка переходить до наступного класу, засвоїла матеріал попередніх класів, пише vseosvita.ua.

Наразі в українських закладах освіти школярів не залишають на другий рік навчання в одному класі. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів у інтерв’ю «Главкому», як він ставиться до того, щоб залишати дітей на другий рік навчання, і що потрібно робити, аби цього не допускати.

Очільник МОН наголосив, що він супротивник такого «батога», адже на якому етапі його не застосуєш – він ознака тоталітарності, узурпації, слабкості:

“Я не прихильник ніяких батогів. Я прихильник навчання, повторення, засвоєння, більш превентивних методів навчання, а не батога, це – 100%”.

Шкарлет переконаний, що педагогічні колективи повинні працювати над тим, аби дитина, яка переходить до наступного класу, засвоїла матеріал попередніх класів.

“Це має бути робота вчителя та педагогічного колективу. Це питання повторення, вивчення матеріалу, організації індивідуальних занять, «формування власної освітньої траєкторії». Зважайте, що не у всіх дітей моторика однакова, й виявлення цієї різниці на ранніх етапах навчання і є майстерністю вчителя. Такі обов’язки для вчителя прописані у професійних стандартах для вчителів Нової української школи, – пояснив очільник МОН”.

Поділитися в соцмережах: