Міносвіти запропонувало змінити правила вступу до університетів у 2022 році

Перелік спеціальностей, на які потрібно буде здавати ЗНО з математики, хочуть розширити.

Міністерство освіти і науки України повідомило, що готує нові правила вступу абітурієнтів у 2022 році. Про основні зміни правил вступу повідомила пресслужба міністерства.

Зокрема, планується збільшити перелік спеціальностей, для вступу на які потрібно складати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з математики. Також МОН має намір зменшити кількість паперових копій, які повинні надавати вступники. Зокрема, не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в Єдиній державній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Передбачається розширення можливостей для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти. Змінюється розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими та підгалузевими групами.

Також планується ввести єдине фахове вступне випробування в магістратуру з використанням технологій ЗНО для таких спеціальностей:

  • «Соціальні та поведінкові науки»;
  • «Журналістика»;
  • «Управління та адміністрування»;
  • «Право»;
  • «Публічне управління та адміністрування»;
  • «Міжнародні відносини».

Зміни торкнуться і тих, хто планує вступати до медзакладів. Тепер замість фахового випробування будуть використовуватись результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо абітурієнти його складали.

Проєкт змін правил вступу до вищих навчальних закладів опублікований на сайті Міністерства освіти і науки для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до проєкту можна надсилати у формі порівняльної таблиці до 11 жовтня 2021 року на електронну адресу [email protected]

zaxid.net

 

Поділитися в соцмережах: