Як навчатися новим навичкам ефективно

Опанування нових навичок може стати приємною справою, яка не тільки заповнить дозвілля, а й допоможе розвиватися. Вивчення нових навичок – це не лише розумне фінансове рішення, адже навчання є ще й корисним для вашого психічного здоров’я. Коли ви вивчаєте нові навички, ви відчуваєте себе сильнішим, а коли ви дізнаєтесь щось нове, у вашому мозку утворюються нові нейронні зв’язки. Найкращий спосіб змінити своє життя – змінити своє мислення. Своєю чергою навчання новим навичкам – це найкращий спосіб буквально змінювати те, як ви думаєте.

Коли звичайна рутина робить ваше життя нудним, одних тільки розваг недостатньо, щоб зарядитися енергією. Розваги можна приберегти для вихідних, але якщо ви роками не дізнаєтеся нічого нового, рано чи пізно ви почнете ненавидіти свою роботу.

Традиційна система освіти вимагає від нас закінчення школи та вищого навчального закладу, а потім – робота до кінця життя. Ця стратегія могла спрацювати 30 років тому, коли світ повільно рухався до інформаційної ери. Але більше такий план не працюватиме. Щоб процвітати в наш час, навчання має стати звичкою, а для того, щоб залишатися актуальними та конкурентоспроможними, необхідно постійно вдосконалювати навички.

Одна з найбільших проблем у навчанні після школи, коледжу чи університету полягає в тому, що навчальна подорож стає самостійною. Якщо ви намагаєтеся вчитися за книгою чи онлайн-курсом із набором відеоуроків, процес навчання може стати досить напруженим. Учні вчаться найкраще, коли вони енергійні та щасливі. І єдиний спосіб почуватися енергійним і щасливим під час навчального процесу – це бути частиною спільноти, яка має такі ж навчальні цілі, як і ваша.

1. Запишіться на груповий онлайн-курс  

Сьогодні багато онлайн-курсів є груповими, а групові онлайн-курси зазвичай мають спільноту. Якщо ви будете почувати себе частиною спільноти, це може позитивно вплинути на ваше навчання. Якщо ви є частиною навчальної спільноти, де бачите, що інші студенти мають подібні до ваших цілі, і якщо ви бачите, що вони мають прогрес у професійному вимірі, ви, швидше за все, будете рости разом з ними. Ви матимете позитивний тиск для досягнення результату.

2. Почніть вести блог про те, що ви дізналися

Щоб переконатися, що ви не забудете те, що ви дізналися, робіть замітки та пишіть про те, що ви вивчили, у своєму блозі. Письмо організовує ваш процес мислення, і є одним із найефективніших способів запам’ятати нову інформацію. Якщо ви пишете в загальнодоступному блозі, ви одночасно можете створити свій бренд і навіть зможете обзавестися підписниками, які захочуть отримати доступ до ваших нотатків.

3. Реалізуйте своє навчання

Ви також повинні переконатися, що використовуєте на практиці те, що вивчили. Практика є дуже важливою, тому що коли ви застосовуєте знання, які щойно здобули, та отримуєте результати, ви ніби підтверджуєте своє навчання. Перевірка того, що ви вивчили, гарантує, що концепції, які ви намагаєтеся запам’ятати, залишаться не просто в статусі нової інформації, яка може швидко забутися, а перейдуть на новий рівень – рівень розуміння.

Як тільки ви зрозумієте щось нове, ви почуватиметеся більш впевнено, а ваші перспективи розширяться. Коли ваші перспективи розширяться до нових горизонтів, ви вже ніколи не зможете повернутися до свого початкового стану мислення.

Крім того, впровадження на практиці здобутих знань може відкрити очі на ідею нового проєкту. Так, зазвичай, на роботу вас наймають саме за те, що ви вже вмієте робити, а не за те, які знання маєте. Сертифікати онлайн-курсів зазвичай є доказом того, що студент щось знає, але не того, що він щось вміє. Наприклад, якщо ви вчитеся грати в покер, вам обов’язково потрібно буде знати правила гри. Однак знання того, як застосувати базові поняття, які ви вивчили, в реальній грі за покерним столом чи онлайн – це зовсім інша історія. Якщо ви проходите курс із випічки, знати рецепти та інструкції, звичайно, добре, однак це вас не нагодує. Або, якщо ви плануєте відкрити власну пекарню чи вести блог про їжу, мати в запасі кілька особливих рецептів – чудово, але вміти ними користуватись та готувати смачну їжу – це і є кінцевою метою. Коли ви застосовуєте знання або працюєте над проєктом, це доводить, що ви можете щось зробити. І хто знає – проєкт може стати хобі, а колись навіть бізнесом.

Щоб освоїти нові навички, може знадобитися час і терпіння. Однак, якщо ви не стоїте на місці та регулярно намагаєтесь вивчити щось нове, ви можете збільшити свої можливості для кар’єрного зростання, розширити професійні зв’язки та вдосконалити свою базу знань. До того ж це чудовий спосіб відвернутися від рутини та покращити своє ментальне здоров’я.