Два університети Сум увійшли до всеукраїнського рейтингу через свої наукові видання

Видавничою службою «УРАН», на замовлення сайту Освіта.ua, здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України, на підставі якого складено рейтинг українських вищих навчальних закладів.

Результати рейтингу базуються на показниках бази даних SciVerse Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. Ця база постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів, 370 книжкових серій та 5,5 млн праць конференцій.

Станом на квітень 2016 року до бази даних Scopus включено 128 вищих навчальних закладів України, що на 8 вищих навчальних закладів більше ніж у вересні 2014 року. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Згідно з даними рейтингу, Сумський державний університет посідає 10 місце, маючи 26 пунктів за індексом Гірша. До рейтингової таблиці увійшов і Сумський національний аграрний університет, хоча й зі значно меншим результатом – він посів 65 місце.

Найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Шевченка — 73 пункти, Харківський національний університет ім. Каразіна — 57 та Львівський національний університет ім. Франка — 46.

Джерело osvita.ua