Щоб не закривати малокомплектну школу, голова Білопільської райради доручив усиновлювати дітей

Згідно із новим законом України, яким з 1 вересня припинять фінансувати з держбюджету малокомплектні навчальні заклади, у Білопільському районі декілька шкіл опинилися під загрозою закриття, у тому числі – Нововирківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, де восени на заняття очікують лише 20 учнів.
Депутати та громада села звернулися до райради із проханням допомогти вирішити питання щодо подальшого існування навчального закладу на території Нововирківської сільської ради. У ході засідання сесії сільради було вирішено за кошти місцевого бюджету утримувати навчальний заклад, натомість не витрачати їх на розвиток територіальної громади.
Голова районної ради Володимир Дурноп’ян дав доручення сільському голові, відділу освіти, службі у справах дітей та управлінню економіки спільно знайти методи вирішення питання та проаналізувати можливість збільшення кількості дітей шляхом всиновлення і взяття на виховання дітей-сиріт жителями сільради. Він також рекомендував залучити до вирішення питання депутатів районної, обласної, Верховної Ради, сільгоспвиробників та інвесторів, які працюють на території Нововирківської сільської ради.
Після засідання сесії голова райради зустрівся з італійським інвестором, директором ТОВ «Кожен Б» Дал Біанко Наццарено. Було піднято питання допомоги у фінансуванні Нововирківської школи, на що інвестор відреагував позитивно, вказавши на те, що допомога школі здійснювалася у попередні роки і планується здійснюватися в подальшому.

«Збереження такої школи вкрай необхідне, адже на території проживають 13 дітей дошкільного віку. Якщо за декілька років кількість школярів буде 25 і більше, а школа вже буде закрита, то заново її відкрити буде неможливо. Ми повинні зробити все можливе, аби зараз її зберегти» – наголосив Володимир Дурноп’ян.