СНАУ обігнав СумДУ у рейтингу зарплат

Впродовж декількох років всеукраїнське видання «Гроші» публікує «Зарплатний рейтинг вишів». Цьогоріч автори зазначають, що вперше роботодавці найбільш охоче віддавали голоси за представників аграрних, технічних та будівельних спеціальностей, що, на їх думку, є відображенням реального стану економіки країни.

Згідно з методикою оцінювання, провідні вищі навчальні заклади розподіляються за напрямами – гуманітарні, технічні, юридичні, економічні, будівельні та аграрні. У процесі опитування роботодавці виставляють бали від 0 до 10, причому кожен навчальний заклад може отримати від роботодавця лише одну оцінку за кожну спеціальність.

«0» означає незгоду прийняття цього випускника на роботу, «5» – якщо роботодавець готовий взяти цього випускника і платити йому заробітну плату, не нижчу середньоринкової для цієї категорії фахівців, «10» – роботодавець готовий платити випускникові зарплату, що перевищує середньоринкову.

Вищі навчальні заклади Сумщини були представлені Сумським національним аграрним університетом та Сумським державним університетом. Згідно з рейтингом, СНАУ займає п’яту позицію у групі вишів з аграрними спеціальностями і отримав середній бал «5». Сумський державний університет, відповідно, отримав бали «3,24» за технічним напрямом та «4,67» – за юридичним.

Джерело: http://www.ukma.edu.ua/images/docs/publ_info/2016/%20%202016.pdf