Сумські студенти створили принтер для тривимірного друку, на якому друкуватимуть протези для АТОшників

Принтер для тривимірного друку створили власноруч студенти в Сумах. І вже навіть надрукували на ньому робота, а згодом планують друкувати протези для бійців АТО.

Студентів кафедри інноваційних технологій факультету ЕлІТ СумДУ впевнені, що їхній надрукований робот зможе консультувати людей та виконувати домашню роботу, повідомляє сайт 24-го каналу. Та особливий цей робот тим, що деталі для нього друкують на 3D-принтері.

Для того, щоб виготовити деталь на цьому принтері, потрібна пластикова нитка і креслення у тривимірній моделі. Далі його перетворюють для формату принтера за допомогою спеціальних програм. Залежно від величини та складності одна деталь друкується від 15 хвилин до кількох годин.

Вже незабаром за допомогою принтера хочуть запустити серійне виробництво протезів. Вартість штучної кисті сягатиме 2-3 тисячі гривень. Чим якісніший пластик, тим дорожча. Утім, це мізер, якщо порівняти з цінами на іноземні аналоги. Вони сягають кількасот тисяч гривень.

Наразі ж студенти майструють ще один 3D-принтер, більш сучасний. Деталі для нього робить перший їхній винахід. Так студенти зможуть охопити більше замовлень та здешевити виробництво.

Джерело:everyday.sumy.ua