Учителів оптимізованих шкіл Сумщини обіцяють працевлаштувати. Окрім пенсіонерів

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Попова запевняє, що до процесу оптимізації шкіл в області підходять помірковано. Турбуються не тільки про дітей, але й про педагогів.

«Гарантую, що в разі закриття шкіл на Сумщині переважна більшість педагогічних працівників будуть працевлаштовані. Ми їх переводимо в інші навчальні заклади. Люди пенсійного віку підуть на заслужену пенсію. Зараз думаємо над працевлаштуванням невеликої кількості вчителів і, я впевнена, що знайдемо вихід», – зауважила посадовиця.

Але на першому плані, додає вона, – дитина та її інтереси. «Ми переживаємо за те, що люди в нас залишаться без роботи. Безумовно, це проблема і ми її зраз вирішуємо, – наголосила Олена Попова. – Але школа має сьогодні переходити з режиму функціонування в режим інноваційного розвитку. А яка може бути якість освіти у класі, в якому навчаються дві-три дитини та ще й викладають вчителі по 4 предмети не за фахом?»

Куратор освітньої галузі нагадала, що у цьому навчальному році в області було 304 претенденти на золоту медаль. А отримали її лише 186 випускників. І все через те, що решта вчорашніх школярів не підтвердила право на медаль на ЗНО. «Оце наша якість освіти! – підкреслила Олена Попова. – Я повторюю ще раз: ми не можемо сьогодні навчати дітей у школах, які залишилися на рівні 50-х років. Нам необхідно думати про те, що сучасна дитина повинна мати компетентності, які від неї вимагає світ, бути конкурентною під час вступу до вишів і на ринку праці. І держава має це забезпечувати».