Виші України завищують вартість навчання – Держаудитслужба

Аудит вартості навчання у закладах вищої освіти країни показав завищення на найбільш популярних спеціальностях і заниження ціни там, де абітурієнтів замало.

Перевірка Держаудитслужби показала, що багато установ вищої освіти в Україні необґрунтовано завищує вартість навчання. Так, за період з 2014 до 2018 року щорічно плата за навчання у вишах збільшувалася приблизно на 10%. У попередній період, з 2007 до 2013 року, ціна практично не змінювалася.

Деякі ж вищі навчальні заклади, які мають менший попит серед молоді, навпаки, занижують вартість навчального курсу, чим намагаються привабити до себе абітурієнтів.

У повідомленні прес-служби Держаудитслужби повідомляється, що виші намагаються все ж підтримувати середню ціну навчання у закладі в цілому на рівні собівартості. Для цього вони завищують платню на популярних спеціальностях, як правило, безпідставно. І занижують вартість навчання на непопулярних напрямках.

У Держаудитслужбі зазначають, що існує досить суттєвий розрив у вартості навчання між різними установами освіти з однаковим ступенем акредитації – він складає подекуди 2-3 рази у різних регіонах і містах України. Однак зазначається, що реальну собівартість навчання за окремими спеціальностями подекуди визначити важко.

Аудитори також зафіксували випадки надання навчальними закладами пільг, які не підтверджуються документами, в оплаті вартості навчання для окремих студентів.

Джерело: vseosvita.ua

Читайте також:

  1. «Місто, яке має майбутнє»: у Сумах молодь навчатимуть амбасадорству

  2. Сумчанам з особливими освітніми потребами виділять 5,6 млн грн

  3. У Сумах розпочинають прийом заяв та документів для зарахування дітей до першого класу

  4. Ректор СумДУ у прямому ефірі відповість на запитання студентів та вислухає пропозиції щодо навчання

  5. “Змінюємо акценти, вчимо розвінчувати фейки, заохочуємо йти далі”: педагоги ліцею “Просперітас” про навчання в умовах війни

  6. Повітряні тривоги, парти в укриттях і віра в майбутнє: як долають воєнні виклики у ліцеї “Просперітас”

  7. Волонтерство, мистецтво, дизайн: учні ліцею «Просперітас» захистили наукові роботи англійською мовою

  8. У Сумах пропонують роботу асистентам педагогів

  9. З 14 березня до 11 квітня включно: у Сумах триває реєстрація на НМТ-2024

  10. Наступного тижня дошкілля та позашкілля сумської громади працюватимуть дистанційно